led aydınlatma

Led Aydınlatma

Son dönemlerde enerjiye düşen önem gittikçe artmaya devam ediyor. Bu yüzden çeşitli kuruluşlar enerjiden kazanç için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Son yıllar içerisinde enerji verimliliği ve tasarrufunu sağlayan ledler piyasa’da oldukça hızlı bir şekilde yayılarak hemen her yerde kullanılan bir elektronik cihaz haline gelmiş durumda. Led aydınlatmanın hemen her yerde kullanılmasının başlıca sebepleri arasında […]

Son dönemlerde enerjiye düşen önem gittikçe artmaya devam ediyor. Bu yüzden çeşitli kuruluşlar enerjiden kazanç için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Son yıllar içerisinde enerji verimliliği ve tasarrufunu sağlayan ledler piyasa’da oldukça hızlı bir şekilde yayılarak hemen her yerde kullanılan bir elektronik cihaz haline gelmiş durumda. Led aydınlatmanın hemen her yerde kullanılmasının başlıca sebepleri arasında tasarruf ve sağlamış olduğu güç verimliliği geliyor.

Peki bu led aydınlatma sistemleri nasıl çalışmaktadır. Işık saçan diyot çeşitlerinden oluşan Led sistemlerinin temelinde elektriğin ışığa çevrilmesi söz konusudur. Işık kaynağı ufak görülse de ( farklı çeşit ve boyutlarda LED’ler bulunmaktadır. ) çevresinde ki yansıtıcılar sayesinde ciddi bir noktasal etki sergilemektedir. Böylesi büyük bir aydınlatma teknolojisinin temel aydınlatma unsuru olarak kullanılmaması büyük bir kayıp olacağı yüzünden, bu teknoloji hızla geliştirilmiştir ve halen gelişmektedir. Ledlerin özelliklerini aşağıda şöyle sıralayabiliriz :

- % 50 – % 80′lere kadar varan enerji verimliliğine sahiptir.
- Dekoratif aydınlatma alanlarıda farklı renk seçenekleriyle oldukça şık görüntüler ortaya koymaktadır.
- Ledler oldukça dayanaklı ve pratiktirler.
- Ledlerin kullanım alanları oldukça geniştir.
- Uv ışınları yaymadıklarından dolayı sağlığa herhan bir zararı bulunmamaktadır.
- Ledler oldukça uzun bir ömre sahiptirler.

Şimdilik ledlerin özellikleri hakkında bu kadar bilgi yeterlidir sanırsam. :)

Ayrıntılı bilgi için mutlaka İklim Elektrik & Aydınlatma’yı arayınız.

İKLİM ELEKTRİK & AYDINLATMA

İletişim Bilgileri

Gmail : iklimaydinlatma@gmail.com
E-mail : death_blur@hotmail.com
İş Yeri Telefon : 0312 348 50 25
Cep Telefonu : 0533 381 31 25